poniedziałek, 27 września 2010

Apocalypse World, pt 7: składanie settingu

Zastanawiałem się ostatnio nad tym, że w zasadzie, to prawie całe moje granie w Apocalypse World dałoby się włożyć do jednego uniwersum.

No bo tak: w Infocalypse World explicite mówimy, że w tych (wskazanie na mapę) paru miejscach jest cywilizacja, a reszta to dzicz i nie wiadomo co. To sprawia, że doskonale można tam włożyć klasyczną postapokalipsę. Gdybym umiał, narysowałbym do tego mapkę.

Chronologia wyglądałaby mniej więcej tak:

- pre-Infokalipsa z lutego z Warszawy, w zniszczonym NYC;
- Hatchet City z Innych Sfer z dżunglą u góry, bo Maelstromowe roślinki rządu amerykańskiego trochę zanadto się rozrosły;
- gdzieś tu albo równoległle z pre-Infokalipsą, pierwsze evar AW
- krótkie AW Paradoksa gdzieś tuż po pre-Infokalipsie.
- Infokalipsa w Mieście i Infokalipsa we Władywostoku naturalnie układają się w ładną kolejność, były zresztą odwołania do Millions;
- Cieśnina Beringa jest po Infokalipsie we Władywostoku, bo tamta kampania kończy się nuklearną zimą;
- jak się uprzeć, to pierwsze Hatchet City które prowadziłem - też w NYC - byłoby do włożenia po końcu nuklearnej zimy, czyli - jeśli dobrze pamiętam to, co mówiliśmy w podsumowaniu Władywostoku - jakieś 60 lat po tamtej kampanii.

 To po części z lenistwa się tak układa, bo kiedy nie wiem co powiedzieć, daję hinta o wydarzeniach z jakiejś innej kampanii, albo wrzucam którąś z tamtych postaci. Albo po prostu robię tak, żeby dorzucić jakiś smaczek dla graczy z innej kampanii.

 Zabawne.

3 komentarze:

  1. Chciałem napisać komentarz, ale nie znam 9/10 tematu, więc się powstrzymałem :-)


    l.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałem napisać odpowiedź, ale wyszłoby pisanie o fikcji z sesji ;-)

    OdpowiedzUsuń