środa, 26 maja 2010

Chcecie Państwo poznać inne, sąsiednie trybiki? To stosunkowo proste; trzeba tylko uważnie popatrzyć.

Doceniam ostatnio portale społecznościowe. Inaczej nie trafiałbym na takie teksty, jak "Wroński, Braun, Bartyzel" Władysława Studzienickiego. Konserwatyzm.pl był tak miły, że przypomniał ten doskonały artykuł z 1996 roku, a pewna znajoma osoba zalinkowała.
Dlaczego Zakon Wolnomularski z uporem, od wieków realizuje szaleńczy plan cofnięcia świadomości ludzkiej do jakiegoś stadium pierwotnego? O co w tym wszystkim chodzi? Nie wiemy. Może Nieznani Przełożeni są też ogarnięci jakimś obłędem? A może wiedzą, że masami ludzkimi łatwiej powodować, gdy są ogłupione - w jakimś transie, niezdolne do racjonalnego myślenia? A może jedno i drugie zarazem? Przecież nie tylko Kabała, ale również cały judaizm i polityczny mesjanizm żydowski są dzisiaj czymś nienormalnym, chorym reliktem czasów bardzo dawnych, pozostałością minionych epok, czymś najgłębiej obcym światu nowożytnemu i dlatego stanowiącym w nim jakąś potworną, rakowatą narośl.
Wywód nasz ciągnie się jak wąż, przechodząc od jednej kwestii do drugiej, od problemu do problemu. Ale taka jest rzeczywistość: wszystko w niej łączy się ze wszystkim. Jej elementy tylko w kontekście innych stają się zrozumiałe.
KLIK.

Doczytanie do końca to naprawdę niezłe wyzwanie.

1 komentarz:

  1. Myślę, że gdyby nie fatalna redakcja i zupelny brak korekty, nawet doczytałbym do końca. Co nie zmienia faktu, że w sumie nie bardzo wiem po co. :)

    OdpowiedzUsuń